Jesteś absolwentem studiów wyższych o kierunku informatycznym i pragniesz rozpocząć swoją karierę zawodową na stanowisku specjalisty IT? Jeżeli na to pytanie odpowiedziałeś twierdząco, warto, abyś dokładnie poznał konkretne stanowiska, które możesz objąć w wybranej przez ciebie korporacji.
Pierwszym etapem pracy specjalisty IT jest objęcie stanowiska o nazwie Junior developer. Praca na tym stanowisku pomaga wdrożyć się nowym pracownikom w ich obowiązki, poznać techniki i narzędzia, na których pracuje się w danej firmie. Na tym etapie młody specjalista IT musi dołożyć wszelkich starań, aby przystosować się do nowych standardów oraz wykazać się swoją ambicją i zaangażowaniem przed zespołem.
Po długotrwałym wdrażaniu się w nowe obowiązki, poznaniu kodów i po wielu nieprzespanych nocach, specjalista IT może liczyć na awans na stanowisko Mid Developera. Specjalista IT, który piastuje stanowisko Mid Developera ma za sobą co najmniej dwa lata nauki, potrafi posługiwać się technologiami oraz narzędziami, na których pracuje. Tak więc Mid Developer to osoba, która potrafi wykonywać powierzone obowiązki w sposób samodzielny. Nie potrzebuje już opiekuna, który wskaże mu drogę jak wykonać określone zadania.
Ostatnim szczeblem kariery dla specjalisty IT jest objęcie stanowiska Senior Developera. To właśnie do Senior Developera należy efektywne wdrażanie zmian w projektach. Ponadto Senior Developer jest łącznikiem pomiędzy klientami a zespołem pracowników, jego obowiązkiem jest wprowadzenie odpowiedniej komunikacji w dziale, aby realizowany projekt zyskał aprobatę u klienta.
Dokładne zdefiniowanie umiejętności i wiedzy, którą powinien posiadać specjalista IT, na poszczególnych stanowiskach jest bardzo trudne i często niejednoznaczne. Przytoczone przeze mnie informacje są bardzo ogólne i obiektywne, a właściwa interpretacja uzyskanych kompetencji specjalistów IT należy już do ich przełożonych.
Related Articles
No user responded in this post
Leave A Reply